Lakelands FC Home
HomeLatest ResultsNext GamesNewsContactsPlayersVenuesMatch Reports
Competitions:
12 Sun Division 1
Greenhills Boys FC 0 - 1 Lakelands FC 23/4

Greenhills Boys FC are defeated by Lakelands FC.
12th placed Greenhills Boys FC were marginally beaten at home by 6th placed Lakelands FC at Greenhills Park at 11:30 am

Greenhills Boys FC has yet to win in this competition, having lost all 4 games.
Form: L L L L

Lakelands FC
Form: W L D L L

24/04/2017
12 Sun Division 5
Glasnevin FC 0 - 1 Lakelands FC 23/4

Glasnevin FC lose to Lakelands FC.
7th placed Glasnevin FC were marginally beaten at home by 5th placed Lakelands FC at Albert College at 11:30 am

Glasnevin FC
Form: L L W W L L

Lakelands FC
Form: W L D W L L

24/04/2017
12 Sun Division 6
Lakelands FC 0 - 1 Grange Woodbine 23/4

Lakelands FC are defeated by Grange Woodbine.
12th placed Lakelands FC were marginally beaten at home by 5th placed Grange Woodbine at St John of God at 10:30 am

Lakelands FC has yet to win in this competition, having lost all 3 games.
Form: L L L

Grange Woodbine
Form: W W L L W

24/04/2017
Club Summary
Goals ScoredGoals ConcededClean SheetsRed CardsYellow Cards
HAHAHA
393039213400
Lakelands FC Fixtures / Results (All Competitions This Season)
HomeAwayVenueTimeReferee
Sunday 23 April 2017
8 Sun Division Silver
Cherry OrchardLakelands FCThe Lawns10:30
9 Sun Division Purple
Glasnevin FCLakelands FCAlbert College10:30
8 Sun Division Blue
Kilnamanagh AFCLakelands FCRing Road Tallaght10:30
8 Sun Division Orange
Broadford RoversLakelands FCBroadford Park10:30
8 Sun Division Grey
Ardmore RoversLakelands FCSt Killian's School11:30(P)
8 Sun Division Green
Cabinteely FCLakelands FCKilbogget Park10:30
9 Sun Division Grey
Kilnamanagh AFCLakelands FCRing Road Tallaght11:30
9 Sun Division Emerald
Knockmitten UtdLakelands FCKnockmitten Park10:30
9 Sun Division Navy
Lakelands FCLourdes CelticLeopardstown Park10:30
10 Sun Division B
Lakelands FCMarino FCBalally Hill10:30
10 Sun Division C
Knocklyon UtdLakelands FCDelaford Park12:30
10 Sun Division F
Lakelands FCTerenure RangersBalally Hill11:30
10 Sun Division F1
Lakelands FCSt John VianneyBalally Hill12:30
10 Sun Division G
Tallaght TownLakelands FCAndy Moore Pk Tallaght11:30
11 Sun Division B
Home FarmLakelands FCVEC Whitehall11:30
11 Sun Division C1
Firhouse Carmel FCLakelands FCFirhouse CC11:30
11 Sun Division D
Lakelands FCMarks CelticBalally Hill11:30
11 Sun Division D1
Lakelands FCTerenure RangersBalally Hill12:30
11 Sun Division E
Lakelands FCLucan UnitedBalally Hill10:30
12 Sun Division 1
Greenhills Boys FC01Lakelands FCGreenhills Park11:30
12 Sun Division 4
Knocklyon UtdLakelands FCDelaford Park12:30(P)
12 Sun Division 5
Glasnevin FC01Lakelands FCAlbert College11:30
12 Sun Division 6
Lakelands FC01Grange WoodbineSt John of God10:30
13 Sun 1
Stella MarisLakelands FCRichmond Road11:00Roche Thomas
13 Sun 4
Lakelands FCLarkview FCBalally Hill11:00Deehan Eamonn
Wednesday 26 April 2017
13 Sun 1
Jobstown CelticLakelands FCJobstown Park18:30Lacey Cillian
13 Sun 4
Lucan UnitedLakelands FCDodsboro18:30
Total : 27