Clubs:

Clubforce - Registration/Payments



DDSL Match Reports
16 Sun C
Wayside Celtic 1 - 0 Lakelands FC 17/3

Wayside Celtic take all points from Lakelands FC.
11th placed Wayside Celtic marginally won 1-0 against their visitors, 10th placed Lakelands FC at Jackson Park at 12:30 pm

Wayside Celtic
Form: W L L L

Lakelands FC
Form: L W L L

22/03/2019 00:06
15 Sat C
Castleknock Celtic 0 - 5 Clontarf FC 16/3

Castleknock Celtic despatched by Clontarf FC.
5th placed Castleknock Celtic were comprehensively beaten at home by 2nd placed Clontarf FC at Porterstown Park at 1 pm

Castleknock Celtic has yet to win in this competition.
Form: L D L L

Clontarf FC
Form: W W L

22/03/2019 00:06
12 Sat A
Newbridge Town 3 - 5 Tallaght Town 16/3

Newbridge Town suffer defeat to Tallaght Town.
12th placed Newbridge Town were beaten at home by 2nd placed Tallaght Town at Station Rd, Newbridge at 11:30 am

Newbridge Town
Form: L L W L

Tallaght Town has yet to be beaten in this competition, having won 2 out of its last 3 games.
Form: W D W

22/03/2019 00:06
12 Sun 6
Sacred Heart 2 - 1 St Paul's Artane 17/3

Sacred Heart take all points from St Paul's Artane.
Sacred Heart marginally won 2-1 against their visitors, League leaders St Paul's Artane at Killinarden Hill at 10:30 am

Sacred Heart has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W

St Paul's Artane
Form: L W W W

22/03/2019 00:06
15 Sat B1
Greystones Utd 1 - 3 Wayside Celtic 16/3

Greystones Utd despatched by Wayside Celtic.
13th placed Greystones Utd were beaten at home by 5th placed Wayside Celtic at Woodlands at 1 pm

Greystones Utd has yet to win in this competition, having lost all 3 games.
Form: L L L

Wayside Celtic
Form: W W L L

22/03/2019 00:06
13 Sun 5
Hartstown Huntstown 4 - 0 Cabinteely FC 17/3

Hartstown Huntstown take all points from Cabinteely FC.
League leaders Hartstown Huntstown won 4-0 against their visitors, 9th placed Cabinteely FC at Hartstown Park at 11 am

Hartstown Huntstown has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W W W

Cabinteely FC has yet to win in this competition, having lost all 3 games.
Form: L L L

22/03/2019 00:06
Youths Sun 1 North
Frankfort Fc 2 - 4 St Kevin's Boys 17/3

Frankfort Fc are defeated by St Kevin's Boys.
11th placed Frankfort Fc were beaten at home by St Kevin's Boys at Frankfort Fc Home Ground at 11 am

Frankfort Fc has yet to win in this competition.
Form: L D L

St Kevin's Boys has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W

22/03/2019 00:06
Youths Sun 1 North
Leixlip Utd 1 - 1 St Malachys 17/3

Leixlip Utd share spoils with St Malachys.
10th placed Leixlip Utd were held to a 1-1 draw by 4th placed St Malachys at Leixlip Amm Centre at 11:30 am

Leixlip Utd has yet to win in this competition.
Form: D L L

St Malachys
Form: D L W

22/03/2019 00:06
14 Sat A
Peamount Utd 2 - 0 Portmarnock AFC 16/3

Peamount Utd despatch Portmarnock AFC.
6th placed Peamount Utd won 2-0 against their visitors, 2nd placed Portmarnock AFC at Greenogue at 1 pm

Peamount Utd has yet to be beaten in this competition, having won 1 out of its last 3 games.
Form: W D D

Portmarnock AFC
Form: L W D W

22/03/2019 00:06
11 Sun A
Peamount Utd 0 - 1 St Joseph's Boys 17/3

Peamount Utd beaten by St Joseph's Boys.
7th placed Peamount Utd were marginally beaten at home by 2nd placed St Joseph's Boys at Greenogue at 11:30 am

Peamount Utd
Form: L W D

St Joseph's Boys has yet to be beaten in this competition, having won 3 out of its last 4 games.
Form: W D W W

22/03/2019 00:06
12 Sat Major 1
Hartstown Huntstown 0 - 3 Drogheda Boys 23/3

Hartstown Huntstown suffer defeat to Drogheda Boys.
15th placed Hartstown Huntstown were beaten at home by 5th placed Drogheda Boys at Hartstown Park at 11:30 am

Hartstown Huntstown has yet to win in this competition, having lost all 3 games.
Form: L L L

Drogheda Boys
Form: W W L

22/03/2019 00:06
15 Sat A1
Kilbarrack Utd 5 - 0 Cabinteely FC 16/3

Kilbarrack Utd beat Cabinteely FC.
Kilbarrack Utd comprehensively won 5-0 against their visitors, 3rd placed Cabinteely FC at Rose Glen at 1 pm

Kilbarrack Utd has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W W

Cabinteely FC
Form: L D W L

22/03/2019 00:06
12 Sun 2
Kinsealy Utd 5 - 2 Knocklyon Utd 17/3

Kinsealy Utd despatch Knocklyon Utd.
League leaders Kinsealy Utd won 5-2 against their visitors, Knocklyon Utd at Kettles Lane, Kinsealy at 10:30 am

Kinsealy Utd has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W W W W

Knocklyon Utd has yet to win in this competition, having lost all 2 games.
Form: L L

22/03/2019 00:06
12 Sun 6
Trinity Donaghmede 5 - 0 Corduff FC 17/3

Trinity Donaghmede claim victory against Corduff FC.
2nd placed Trinity Donaghmede comprehensively won 5-0 against their visitors, Corduff FC at Fr Collins Park at 10:30 am

Trinity Donaghmede has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W W W

Corduff FC has yet to win in this competition.
Form: L

22/03/2019 00:06
12 Sat Major
Finglas Celtic 3 - 0 Firhouse Carmel 16/3

Finglas Celtic claim victory against Firhouse Carmel.
4th placed Finglas Celtic won 3-0 against their visitors, 12th placed Firhouse Carmel at Kilshane Road at 12:30 pm

Finglas Celtic
Form: W L W D

Firhouse Carmel has yet to win in this competition.
Form: L D L L

22/03/2019 00:06
Youths Sun 5 North
Rivermount Boys 1 - 0 Castleknock Celtic 17/3

Rivermount Boys claim victory against Castleknock Celtic.
7th placed Rivermount Boys marginally won 1-0 against their visitors, 8th placed Castleknock Celtic at Tolka Valley Park at 11 am

Rivermount Boys
Form: W L L L

Castleknock Celtic has yet to win in this competition.
Form: L D L D

22/03/2019 00:06
12 Sun 1
Lourdes Celtic 1 - 3 Larkview FC 17/3

Lourdes Celtic beaten by Larkview FC.
Lourdes Celtic were beaten at home by 3rd placed Larkview FC at Sundrive Park at 11:30 am

Lourdes Celtic has yet to win in this competition, having lost all 2 games.
Form: L L

Larkview FC
Form: W L D

22/03/2019 00:06
15 Sat Premier
Phoenix FC 3 - 4 Stella Maris 16/3

Phoenix FC lose to Stella Maris.
Phoenix FC were marginally beaten at home by 2nd placed Stella Maris at Martin Savage Park at 1 pm

Phoenix FC has yet to win in this competition, having lost all 2 games.
Form: L L

Stella Maris has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W W W

22/03/2019 00:06
13 Sat Major
Arklow Town 1 - 1 Esker Celtic 16/3

Arklow Town share honours with Esker Celtic.
5th placed Arklow Town were held to a 1-1 draw by 2nd placed Esker Celtic at Bridgewater Cen Pk at 11:30 am

Arklow Town
Form: D L L W

Esker Celtic has yet to be beaten in this competition, having won 2 out of its last 3 games.
Form: D W W

22/03/2019 00:06
16 Sun B
Ballyoulster Utd 3 - 4 Harolds Cross S D 17/3

Ballyoulster Utd are defeated by Harolds Cross S D.
Ballyoulster Utd were marginally beaten at home by Harolds Cross S D at Loughlinstown Road at 12:30 pm

Ballyoulster Utd has yet to win in this competition, having lost all 2 games.
Form: L L

Harolds Cross S D
Form: W L

22/03/2019 00:06