DDSL/SDFL mid-week fixtures 5th May to 9th May 2019

DDSL/SDFL mid-week fixtures 5th May - 9th May 2019
Tuesday 7 May 2019

DDSL/SDFL mid-week fixtures 5th May - 9th May 2019
Tuesday 7 May 2019
11 Sat A
Cherry OrchardSt Kevin's BoysElmdale Cresent19:00
Ballyoulster UtdShamrock RoversLoughlinstown Road19:00
Finglas UtdLeixlip UtdKilshane Road19:00
St Joseph's BoysArdmore RoversPearse Park19:00
Lourdes CelticCorduff FCSundrive Park19:00
Leicester CelticLucan UtdLoreto Park19:00
11 Sat A1
Mount MerrionSt Kevin's BoysDeer Park19:00
Leicester CelticShelbourne AcademyLoreto Park19:00
Home FarmNewbridge TownVEC Whitehall,19:00
Cabinteely FCMalahide UtdKilboggit Park19:00
St FrancisGreystones UtdBaldonnel19:00
12 Sat Premier
St Joseph's BoysSt FrancisPearse Park18:15Delaney Mark
Cherry OrchardLourdes CelticElmdale Cresent18:15Shannon Will
Malahide UtdSt Kevin's BoysGannon Park18:30Bradley Robert
Templeogue UtdBelvedere FCTymon Park18:30Cross David
Shamrock RoversCabinteely FCRoadstone S&S Club18:30Wells Liam
Peamount UtdWayside CelticDublin Port Stadium, Richmond Road,18:30Coyle Conor
Newbridge TownLeixlip UtdStation Rd, Newbridge18:30
12 Sat Major
Shelbourne AcademyCrumlin UtdAUL Complex18:15Browne Martin
St Mochta'sStella MarisPorterstown Road18:30Carberry Leanne
Finglas CelticShamrock RoversKilshane Road18:30Byrne Willie
Newbridge TownBlessington AFCStation Rd, Newbridge18:30TBA
Collinstown FCFirhouse CarmelCollinstown Park19:15McDonnell Gerry
St Joseph's BoysCabinteely FCPearse Park19:15Delaney Mark
Cherry OrchardMount MerrionShannon Will
12 Sat Major 118:30
Ballyoulster UtdPhoenix FCLoughlinstown Road18:30Hayden Barry
Greenhill's BoysCorduff FCGreenhills Park18:30Molloy John
Verona FCSt Kevin's BoysCoolmine Pk18:30Quigley Dominic
Lucan UtdDrogheda BoysDodsboro18:30Bilei Rocky
Phoenix FCLeicester CelticMartin Savage Park19:15Poutch Derek
Shelbourne AcademyTallaght Town (SD)AUL ComplexBrowne Martin
12 Sat A18:30
Corduff FCTolka RoversCorduff Park18:30Burke Shay
Crumlin UtdEsker CelticWillie Pearse Park18:30Delaney John
Granada FC A (SD)Beechwood FC B (SD)Meadowvale18:30Brennan Tim
Newbridge TownKnocklyon UtdStation Rd, Newbridge18:30
Palmerstown FCCastleknock CelticGlenaulin Park18:30Kelly John
Tallaght TownHome FarmCarolan Park18:30Byrd Martin
Rathcoole BoysBlessington AFC A (SD)Frank Cox ParkKelly Kurt
13 Sat Premier18:30
Tolka RoversHome FarmJohnstown Park18:30McLoughlin Niall
Malahide UtdStella MarisGannon Park18:30Brogan Paul
Esker CelticNewbridge TownHermitage Park19:00O'Dowd Aaron
Shamrock RoversSt Kevin's BoysRoadstone S&S Club19:00Mc Bride Philip
Cherry OrchardSt Joseph's BoysElmdale CresentNolan Thomas
U14 League Cup (14-3 & 14-4)19:00
Belmont FCBeechwood FC (SD)Royal Hospital, Donnybrook
13 Sat B18:30
Clontarf FCHartstown HuntstownSt Anne's Park18:30O'Connor Thomas
Ballyowen Celtic A (SD)Castleknock CelticGriffeen Valley Park18:30Byrne Alex
Ardmore RoversMount MerrionBallywaltrim18:30Traem Andreas
Leixlip UtdBallyoulster UtdLeixlip Amm Centre19:00Shortall Paul
Peamount UtdMulhuddart FCGreenogue19:00Roche Thomas
Manortown UtdDalkey Utd (SD)Greentrees ParkHoner Killian
13 Sat B118:30
Jobstown CelticSt Marys BoysJobstown ParkHalligan Adam
13 Sun 318:30
Kilnamanagh AFCGreenhill's BoysRing Road Tallaght18:30Fitzgerald Gerard
Lucan UtdAungier CelticDodsboro18:30Floody Patrick
Dundrum FCMarks CelticMeadowbrook18:30Brien Flann
Terenure RangersTempleogue UtdBushy Park18:30Elarbi Aemon
Shankill FCPark CelticShanganagh Park19:00Traem Alexander
Glebe North FCRaheny UtdTowns Pk, BalbrigganCoakley Paul
13 Sun 418:30
Dundrum FCBeechwood FC B (SD)Meadowbrook18:30Byrne Noel
Palmerstown FCLucan UtdGlenaulin Park18:30Kavanagh Andy
Mount MerrionLakelands FCUCD, Nova18:30Byrne Liam
Clontarf FCGlasnevin FCSt Anne's Park18:30Van Acker Jan
Booth Road CelticParkvale FC (SD)Corkagh Park18:30Kavanagh Roy
Marks CelticTerenure RangersButler ParkWard Reece
Wednesday 8 May 201918:30
Finglas CelticPortrane AthleticKilshane RoadMahon Alan
Youths Sun 1 North.18:30
Belvedere FCShelbourne AcademyClontarf A/W18:30Bradley Robert
Stella MarisLarkview FCDublin Port Stadium, Richmond Road,Brady Matthew
Youths Sun 3.18:30
Esker Celtic sdCollinstown FCHermitage Park18:30Byrd Martin
Phoenix FCBeech ParkMartin Savage Park18:30Browne Martin
Dundrum FCBeechwood FC (SD)Meadowbrook18:30Brennan Tim
Landen UtdWayside CelticMarkievicz Park18:30McDonnell Gerry
Sheriff YCArdmore RoversFairview Park18:30Bruton Andrew
Leicester CelticTempleogue Utd (SD)Loreto Park18:30(P)Molloy John
Larkview FCSt Kevin's BoysWhelan ParkBradley Ian
Youths Sun 4.18:30
Ballyoulster UtdPortmarnock AFCLoughlinstown Road18:30Wells Liam
Castleknock CelticMount MerrionPorterstown Park18:30Ibeanu Israel
Knocklyon UtdArdmore RoversBallycullen Park18:30Cross David
Greenhill's BoysDonabate FCGreenhills Park18:30Kelly Kurt
St John BoscoBlessington AFC sdBenmadigan Road18:30Smith John
Ballyfermot UtdLakelands FC sdThe Lawns18:30Travers Killian
Lucan UtdCabinteely FCDodsboroKelly John
Youths Sun 5 South.18:30
Enniskerry FCSacred HeartBerryfield Park18:30Traem Max
Lakelands FCPark CelticBalally Hill18:30Brennan Vincent
Parkvale FCFirhouse CarmelRockbrook Pk School18:30Flusk David
Greystones UtdRathcoole BoysWoodlands18:30Lawless Timara
Shankill FCKnocklyon UtdShanganagh Park18:30Kelly David
Beech ParkDalkey UtdBeech Park Green, Lucan18:30Bilei Rocky
Roundwood FCDundrum FCRoantree Quinten
Youths Sun 6.18:30
Ballybrack FCWolfe Tone FCCoolevin18:30Sexton Diarmuid
Park CelticGreystones UtdSt Laurence's Col18:30Quinn Thomas
Mount MerrionJames Athletic (SD)Rosemount ParkCarey Derek
Thursday 9 May 2019
11 Sun A19:00
Malahide UtdLucan UtdGannon Park19:00
St Kevin's BoysHome FarmEllenfield19:00
Lourdes CelticShamrock RoversSundrive Park19:00
Crumlin UtdSt Joseph's BoysWillie Pearse Park19:00
Cherry OrchardPeamount UtdElmdale Cresent
11 Sun A119:00
Clontarf FCSt Kevin's BoysSt Paul's College19:00
Lucan UtdEsker CelticDodsboro19:00
Drumcondra FCCorduff FCClonturk Park19:00
Crumlin UtdCastleknock CelticWillie Pearse Park19:00
Mount MerrionTempleogue UtdDeer Park19:00
Finglas UtdRaheny UtdKildonan Rd
12 Sun 118:30
Lourdes CelticMount MerrionSundrive Park
15 Sat Premier.18:30
Cabinteely FCSt Joseph's BoysKilboggit Park18:30Mooney Robert
Crumlin UtdCherry OrchardWillie Pearse Park18:30Shannon Tom
Malahide UtdStella MarisGannon Park18:30Bradley Robert
Phoenix FCBelvedere FCMartin Savage Park18:30Burke Shay
St Kevin's BoysShelbourne AcademySt Aidan's A/W18:30McEvoy Ben
Newbridge TownSt FrancisStation Rd, NewbridgeMagee Jeff
15 Sat Premier 2.11:00
St Kevins BoysStella MarisEllenfield Park18:30McLoughlin Niall
St John BoscoWayside CelticBenmadigan Road18:30Smith John
Lucan UtdHome FarmDodsboro18:30Byrd Martin
Cherry OrchardFirhouse CarmelElmdale Cresent18:30Shannon Will
Ballyfermot UtdBallyoulster UtdThe LawnsMcDonnell Gerry
15 Sat Major.
Newbridge TownIdle18:30
Templeogue UtdKilnamanagh AFCTymon Park18:30Daly Dermot
Leicester CelticLourdes CelticLoreto Park18:30Molloy John
Larkview FCMount MerrionWhelan Park18:30Delaney John
Drogheda BoysShelbourne AcademyMarley's Lane, Drogheda, local18:30
Celbridge TownRathcoole BoysBallymakealyKelly John
15 Sat A.
Esker CelticIdle18:30
St Kevin's BoysCastleknock CelticEllenfield Park18:30Stanley Thomas
Cabinteely FCDalkey Utd (SD)Kilboggit Park18:30Byrne John
Raheny UtdPhoenix FCNo16 St Anne's Pk18:30Rake David
Peamount UtdTerenure RangersGreenogue18:30Wells Liam
Greystones UtdEnniskerry YCWoodlandsLawless Timara
15 Sat B1.18:30
Knocklyon UtdGreystones UtdKennedy’s Field18:30Culliton Daniel
Beech Park S DEsker CelticBeech Park Green, Lucan18:30O'Dowd Aaron
Wayside CelticShankill FCJackson Park18:30Moustafa Khalid
Manortown UtdTempleogue UtdGreentrees Park18:30Byrne Alex
Tallaght TownLeicester CelticAndy Moore Pk TallaghtHalligan Adam
15 Sun 1.18:30
Harolds CrossSt James Athletic (SD)Rosary ParkCross David
16 Sun Premier.
IdleLeixlip Utd18:30
Castleknock CelticShelbourne AcademyPorterstown Park18:30Ibeanu Israel
Cherry OrchardCrumlin UtdElmdale Cresent18:30Brady Matthew
Marks CelticSt Kevin's BoysButler Park18:30Wardick Andy
Cabinteely FCSt FrancisKilboggit Park18:30Brennan Tim
Belvedere FCHome FarmClontarf A/W18:30Mahon Alan
Phoenix FCFinglas UtdMartin Savage Park7pmBrowne Martin
16 Sun Premier 2.
IdleArklow Town18:30
Crumlin UtdKilnamanagh AFCWillie Pearse Park18:30Norton Paul
Rathcoole BoysBallyoulster UtdFrank Cox Park18:30Coyle Conor
Greystones UtdSt Joseph's BoysWoodlands19:00Kelly David
St Kevin's BoysMount MerrionEllenfield19:00Colreavy Ray
Corduff FCDrogheda BoysCorduff Park19:00Bruton Andrew
Athlone TownNewbridge TownAthlone
16 Sun A.18:30
Phoenix FCSt Mochta'sMartin Savage Park18:30Poutch Derek
Ardmore RoversMount MerrionBallywaltrim18:30
Celbridge TownBlessington AFC S DBallymakealy18:30Colreavy Lorcan
Rathcoole BoysShankill FCFrank Cox Park18:30Penny David
Wayside CelticTempleogue UtdJackson Park18:30Roche Thomas
Leicester CelticBluebell/KnockmittenLoreto ParkO'Shea Rory
16 Sun B1.18:30
Mulhuhuddart F CMountview BoysLadyswell ParkByrne Willie
16 Sun C.18:30
Dalkey Utd S DCabinteely F C S DHyde Park18:30Freeland Billy
Wayside CelticTallaght TownJackson Park18:30Shevlin John
St MaelruansStraffan FCBancroft Park18:30Byrne Liam
St John BoscoBooth Road CelticBenmadigan Road18:30Honer Killian
Ardmore RoversMount MerrionBallywaltrim

05/05/2019 17:12