Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Monday 10 February 2020
13 Sat B
Bluebell/Knockmitten20Ballyfermot UtdKnockmitten Park11:30Kavanagh Andy
Ballyfermot Utd02Arklow TownThe Lawns11:30
Ballyfermot Utd02Bohemians FCThe Lawns11:30
Ballyfermot Utd02Dalkey UtdThe Lawns11:30
Ballyfermot Utd02Esker CelticThe Lawns11:30
Ballyfermot Utd02Glebe North FCThe Lawns11:30
Dalkey Utd20Ballyfermot UtdHyde Park11:30
Ballyfermot Utd02Portmarnock AFCThe Lawns11:30
Bohemians FC20Ballyfermot UtdAlbert College11:30Green Luke
Ballyfermot Utd02Mount MerrionThe Lawns11:30Shannon Will
Esker Celtic20Ballyfermot UtdHermitage Park11:30
St Joseph's Boys20Ballyfermot UtdPearse Park11:30
Saturday 15 February 2020
SFAI Sketchers Cup U15 National Round
St Francis32Fairview RangersBaldonnel13:00McClinton Gerard
11 Sat A
St Kevin's Boys10Mount MerrionEllenfield11:30Byrne Willie
12 Sat Inter
Lourdes Celtic41Templeogue UtdSundrive Park10:30Culliton Jack
Shelbourne Academy01Leicester CelticAUL Complex10:30Nolan Jack
Belvedere FC32Ballyoulster UtdClontarf Astro10:30Bradley Robert
Corduff FC21Ardmore RoversCorduff Park10:30
12 Sat Maj
Swords Celtic02St Kevin's BoysBalheary Swords10:30O Riley Kevin
Newbridge Town15Greystones UtdStation Rd, Newbridge10:30
12 Sat Maj 1
Crumlin Utd22Shelbourne AcademyWillie Pearse Park10:30Gallagher Derek
Greystones Utd23Lucan UtdWoodlands10:30Kelly David
12 Sat A +
Greystones Utd50Dalkey UtdWoodlands10:30Freeland Billy
12 Sat C
St Mochtas02Hartstown HuntstownPorterstown Road10:30Mahon Alan
13 Sat Maj 1
Home Farm02Cabinteely FCMobhi Road11:30McEvoy Ben
Larkview FC22Collinstown FCWhelan Park11:30
Leicester Celtic12Phoenix FCLoreto Park11:30Byrne Liam
13 Sat C
Beechwood FC13Cabinteely FCRoyal Hospital, Donnybrook11:30Brien Flann
13 Sat C1
Phoenix FC30Shankill FCMartin Savage Park11:30Carberry Leanne
14 Sat Maj 1:
Crumlin Utd40Templeogue UtdWillie Pearse Park11:30Gallagher Derek
14 Sat B1:
St John Bosco62Jobstown CelticBenmadigan Road11:30Mc Bride Philip
SFAI Skechers Cup U13 National Round
Evergreen FC76Cabinteely FC
Corinthian Boys21Corduff FC15:00
SFAI Skechers Cup U14 National Round
Home Farm31Aisling AnnacottyWhitehall14:00McEvoy Ben
Leixlip Utd30Knocknacarra FCByrne John
Malahide Utd*
Malahide Utd win 4-3 after pens
22St Kevin's Boys (M)Gannon Park13:00Quinn Thomas
U13 Liam Brady Cup
Leixlip Utd10Lourdes CelticLeixlip Amm Centre12:00Byrne John
Greystones Utd04Peamount UtdWoodlands11:30Kelly David
St Joseph's Boys02Malahide UtdPearse Park11:30Colreavy Lorcan
St Francis25Shamrock RoversBaldonnel11:00McClinton Gerard
U13 Gerry Murphy Cup (A & A1)
Beechwood FC32Greystones UtdRoyal Hospital, Donnybrook13:00Brien Flann
Granada FC40Tolka Rovers A1Meadowvale11:30Brennan Tim
U13 Joe O'Leary Cup (B & B1)
Ballybrack FC23Swords CelticCoolevin10:30Delaney Mark
U14 Harmon Cup (M & M1)
Sacred Heart40St MalachysKillinarden Hill11:30
U15 Conway Cup P2
St Kevin's Boys10Home FarmEllenfield13:00
Leixlip Utd10Phoenix FCLeixlip Amm Centre13:00
U15 Cox Cup A
Firhouse Carmel10Collinstown FCFirhouse CC13:00Cross David
U15 Bonavox Cup A1
Dundrum FC10Leixlip UtdMeadowbrook13:00
Lucan Utd10Granada FCDodsboro13:00
U15 B Grehan Cup
Lucan Utd01Ballyoulster UtdDodsboro13:00Floody Patrick
Sunday 16 February 2020
11 Sun A
Lourdes Celtic01Portmarnock AFCSundrive Park10:30Penny David
Crumlin Utd01Shelbourne AcademyWillie Pearse Park11:30
12 Sun 2
Crumlin Utd24Esker CelticWillie Pearse Park11:30Mc Bride Philip
12 Sun 4
Leicester Celtic45Portrane AthleticCollinstown Park10:30
12 Sun 5
Cambridge Boys10Glasnevin FCRingsend Park10:30
12 Sun 6
Raheny Utd15Lucan UtdNo16 St Anne's Pk10:30Rowan Martin
St John Bosco34Mount MerrionBenmadigan Road10:30Smith John
Ballybrack FC33Killegland AFCCoolevin10:30
13 Sun 1
St John Bosco33St Kevin's BoysBenmadigan Road11:30Smith John
14 Sun 2:
Lourdes Celtic24Ardmore RoversSundrive Park11:30Penny David
14 Sun 3:
Leixlip Utd22St Kevin's BoysLeixlip Amm Centre11:30Clarke Aaron
15 Sun 1
Beechwood FC30Leicester CelticHerbert Park10:30TBA
15 Sun 2
Donnycarney Utd01Phoenix FCHoly Faith School13:00Peppard Patrick
16 Sun Prem 1:
Cabinteely FC52Phoenix FCKilboggit Park13:00Shevlin John
17 Sun P1
Phoenix FC01Marks CelticMartin Savage Park11:00Brady Matthew
Newbridge Town25St Kevin's BoysStation Rd, Newbridge11:00McCann Robert
Athlone Town01Castleknock CelticAthlone11:00
Home Farm04St FrancisWhitehall12:00McClinton Gerard
Leixlip Utd25Shelbourne AcademyLeixlip Amm Centre13:00Clarke Aaron
17 Sun P2
Greystones Utd15Mount MerrionWoodlands11:00Kelly David
St Kevin's Boys42Beechwood FCEllenfield11:00
17 Sun A
Cabinteely FC32Peamount UtdKilboggit Park11:00Kelly Kurt
Leicester Celtic21Shankill FCLoreto Park11:00Delaney Mark
17 Sun B1
Wayside Celtic10Cabinteely FCJackson Park11:00
18 Sun P1
St Francis51Corduff FCBaldonnel11:00Magee Jeff
Cabinteely FC10Kilbarrack UtdKilboggit Park13:00
18 Sun P2
Leicester Celtic13Shankill FCLoreto Park13:00
18 Sun M1
St Kevin's Boys14Castleknock CelticEllenfield11:00Dunne Christy
Greystones Utd13Blessington AFCWoodlands13:00Kelly David
18 Sun M2
Peamount Utd10Granada FCGreenogue11:00Floody Patrick
U13 Donnelly Cup (1 & 2)
Drumcondra AFC21Mount MerrionSt Clare's, DCU10:30Byrne Willie
U15 Sun.1 League Toft Cup
Greystones Utd15Dalkey UtdWoodlands11:00
Beech Park01St Kevin's BoysBeech Park Green, Lucan10:30Kavanagh Andy
U15 Sun.2 League Cup
Esker Celtic31Wayside CelticHermitage Park11:00Byrd Martin
Drumcondra AFC10Knocklyon UtdAlbert College11:00
U16 Paul McGrath Cup P 2
St John Bosco10Wayside CelticBenmadigan Road13:00Smith John
U16 Neville Cup Major
Lourdes Celtic23Enniskerry YCSundrive Park13:00Penny David
U16 Masterson Cup A + A1
Raheny Utd51St Kevin's BoysNo16 St Anne's Pk12:30Stanley Thomas
U16 Redmond Cup B + B1 + C
Finglas Utd51Castleknock CelticKildonan Rd13:00Colreavy Ray
Cabinteely FC08Beech ParkKilboggit Park13:00Kelly Kurt
Clontarf FC B21Esker Celtic CSt Anne's Pk13:00McLoughlin Niall
Saturday 22 February 2020
SFAI Sketchers Cup U15 National Round
St Kevin's Boys51Newtown FCShanowen Road12:30McClinton Gerard
11 Sat A
Malahide Utd10Cherry OrchardGannon Park11:30
Leixlip Utd01Home FarmLeixlip Amm Centre11:30Moran Killian
12 Sat Maj
Stella Maris02Peamount UtdDublin Port Stadium, Richmond Road,10:30
Newbridge Town40Portmarnock AFCStation Rd, Newbridge10:30Ogunsiakan Joshua
Leicester Celtic20Swords CelticLoreto Park10:30Quinn Thomas
Greystones Utd50St FrancisWoodlands10:30Kelly David
12 Sat Maj 1
Shelbourne Academy40Greystones UtdAUL Complex10:30Dunne Christy
12 Sat C
St Francis50St MochtasBaldonnel10:30Fitzgerald Gerard
12 Sat C1
Phoenix FC51Esker CelticMartin Savage Park10:30Rossitter Jake
Enniskerry YC55Mulhuddart FCBerryfield Park10:30
Mountview Boys51Granada FCMountview Park11:30Curran Alex
12 Sat D
Belmont FC15Knocklyon UtdHerbert Park12:30Wills David
13 Sat Prem
Shamrock Rovers11St Kevin's BoysRoadstone S&S Club11:30McCann Robert
13 Sat Maj 1
Ballyoulster Utd21Verona FCLoughlinstown Road11:30Colreavy Ray
Larkview FC14Cabinteely FCWhelan Park11:30Daly Ned
13 Sat A
Esker Celtic13Greystones UtdHermitage Park10:30Gallagher Derek
14 Sat Prem
Malahide Utd42Newbridge TownGannon Park11:30
Esker Celtic41Stella MarisHermitage Park11:45Gallagher Derek
Tolka Rovers51Peamount UtdJohnstown Park13:00McLoughlin Niall
14 Sat Maj:
Arklow Town11Leicester CelticTravers Insurances Pk11:30
14 Sat A:
Glebe North FC40St Pauls ArtaneTown Park11:30
14 Sat B1:
St John Bosco40Castleknock CelticBenmadigan Road11:30Smith John
Rathcoole Boys14Leicester CelticFrank Cox Park11:30Deehan Eamonn
15 Sat P1:
Shelbourne Academy05Cherry OrchardAUL Complex11:30Dunne Christy
15 Sat P2:
Stella Maris31Ardmore RoversDublin Port Stadium, Richmond Road,12:30Bruton Andrew
SFAI Skechers Cup U14 Regional Play Off
Home Farm37St Kevin's BoysMobhi Road12:00Mc Guirk Liam
SFAI Skechers Cup U14 National Round
Shamrock Rovers50Clane Utd AFCRoadstone S&S Club10:30
U11 (A & A1) Condron Cup
St Kevin's Boys A101Shelbourne AcademyEllenfield12:30Furlong Danny
St Kevin's Boys A10Palmerstown FCEllenfield10:30Furlong Danny
St Joseph's Boys10Cherry Orchard A1Pearse Park11:30Giriks Arturs
U11 (B & B1) Brendan Coyne Cup
Portmarnock AFC01Clondalkin CelticPaddy's Hill11:30Simpson Cian
Castleknock Celtic B10Castleknock Celtic B1Porterstown Park13:30
St Mochtas01Phoenix FCPorterstown Road10:30Hilliard Lar
Rathcoole Boys01St FrancisFrank Cox Park10:30Deehan Eamonn
U11 (C & C1) Tony Hackett Cup
Wayside Celtic01Manortown UtdJackson Park12:30Blake Noel
St Francis10Killester/Donnycarney FCBaldonnel11:30Fitzgerald Gerard
Leixlip Utd C101Ardmore RoversLeixlip Amm Centre12:30Moran Killian
U11 (D; D1;) Subsidiary Cup
Clontarf FC01Newbridge TownSt Anne's Park11:30Rogers Conal
Knocklyon Utd01Ballymun UtdBallycullen Park10:30Freeland Billy
Parkvale FC10Lourdes CelticRockbrook Pk School11:30O’Brien Adam
St John Bosco10Liffey Valley RangersBenmadigan Road10:30Smith John
Greystones Utd10Castleknock CelticWoodlands10:30Traem Alexander
U11 (E,F) Sean Kelly Cup
Clondalkin Celtic01Rathcoole BoysCorkagh Park10:30Kavanagh Roy
Leicester Celtic10St Marys BoysLoreto Park11:30Quinn Thomas
Granada FC F01Rosemount MulveyMeadowvale10:30Corcoran Martin
U13 Jimmy Flood Cup (M & M1)
St Kevin's Boys32Leicester CelticEllenfield10:30Fagan Stephen
U13 Joe O'Leary Cup (B & B1)
Wolfe Tone FC32Park CelticVevay Temple Sportsfield Bray11:30
U13 League Cup (13C & C1)
Blessington AFC*
Blessington AFC win 3-1 after pens
11Shankill FCCross Chapel10:30Byrne Alex
U14 Harmon Cup (M & M1)
Esker Celtic41St FrancisHermitage Park13:00Gallagher Derek
St Kevin's Boys51Greystones UtdEllenfield12:00Fagan Stephen
Ballyoulster Utd M140Ballyoulster Utd MLoughlinstown Road13:00Colreavy Ray
Crumlin Utd21Cabinteely FCWillie Pearse Park12:00Delaney John
U15 Premier 1 Cup
St Francis13St MochtasBaldonnel13:00Fitzgerald Gerard
U15 Conway Cup P2
Peamount Utd34Lourdes CelticGreenogue13:00Ray Jason
U15 Bonavox Cup A1
Rathcoole Boys12St MochtasFrank Cox Park13:00Deehan Eamonn
U15 B Grehan Cup
Howth Celtic21Hartstown HuntstownCeltic Park13:00Padden Alan
Sunday 23 February 2020
11 Sun A
Templeogue Utd10St Kevin's BoysTymon Park11:30
St Francis01Cabinteely FCBaldonnel11:30Blake Noel
Shelbourne Academy01Cherry OrchardAUL Complex11:30
12 Sun Inter
St Kevin's Boys51Lourdes CelticEllenfield10:30Cryan David
Peamount Utd40St Joseph's BoysGreenogue10:30McDonnell Gerry
Malahide Utd40Cherry OrchardGannon Park10:30Dunne Christy
Ballyoulster Utd32St FrancisLoughlinstown Road10:30Colreavy Lorcan
Crumlin Utd21Home FarmWillie Pearse Park11:30Clarke Aaron
12 Sun 2
Clontarf FC20Drumcondra AFCSt Anne's Park10:30Padden Alan
Mount Merrion11Castleknock CelticDeer Park10:30Fitzpatrick Robert
St Kevin's Boys31Corduff FCEllenfield11:30Cryan David
12 Sun 3
Mid Sutton11Kinsealy UtdBayside School Baldoyle10:30
Ballyoulster Utd15Dundrum FCLoughlinstown Road10:30Deehan Eamonn
Peamount Utd22Killegland AFCGreenogue11:30McDonnell Gerry
12 Sun 4
Portrane Athletic53Drumcondra AFCPortrane Road10:30Rossitter Jake
12 Sun 5
Swords Celtic52Firhouse CarmelBalheary Swords10:30
Raheny Utd30Knocklyon UtdNo16 St Anne's Pk11:30Rowan Martin
12 Sun 6
Mount Merrion11Killegland AFCWhelan Park10:30Fitzpatrick Robert
Dundrum FC25Ballybrack FCMeadowbrook10:30
12 Sun 7
Larkview FC15Kinsealy UtdWhelan Park10:30
Newbridge Town10Drumcondra AFCStation Rd, Newbridge11:30Byrne Alex
Ardmore Rovers15Verona FCBallywaltrim12:30Traem Alexander
16 Sun Prem 1:
St Kevin's Boys11Crumlin UtdShanowen Road13:00McLoughlin Niall
Malahide Utd02St FrancisGannon Park13:15Dunne Christy
16 Sun Prem 2:
Celbridge Town00Wayside CelticBallymakealy13:15Bilei Rocky
16 Sun Maj:
Esker Celtic52Home FarmHermitage Park13:00Smith John
Lourdes Celtic23Enniskerry YCSundrive Park13:00Raymond Derek
16 Sun B:
Cabinteely FC13Harold's CrossKilboggit Park13:00Brien Flann
17 Sun P1
Phoenix FC12Home FarmMartin Savage Park11:00Ray Jason
Shelbourne Academy31Belvedere FCAUL Complex11:00Szomboti Daniel
17 Sun A1
Mountview Boys45Cabinteely FCMountview Park11:00
17 Sun B1
Dalkey Utd10Cabinteely FCHyde Park
18 Sun P1
Kilbarrack Utd01Larkview FCRose Glen11:00
18 Sun P2
Parkvale FC52Ardmore RoversRockbrook Pk School11:00
SFAI U16 Sketchers Cup 2019/20 National Round
Shelbourne Academy60Cappry RoversAUL Complex14:00Szomboti Daniel
U11 (A & A1) Paul Fitzgerald Cup
St Kevin's Boys A110Glebe North FCEllenfield12:30Cryan David
U11 (B & B1) Lee Kavanagh Cup
St Francis01Park CelticBaldonnel12:30Blake Noel
Templeogue Utd01Knocklyon UtdTymon Park11:30Bowes Joe
Marks Celtic01Raheny UtdButler Park11:30Kelly John
U11 (C & C1) Paddy Brennan Cup
Kinsealy Utd01Cambridge BoysKinsealy Court Est10:30Carberry Leanne
Ardmore Rovers10Drogheda BoysBallywaltrim11:30
Broadford Rovers10Templeogue UtdBroadford Park12:30
Marino FC10Raheny UtdCroyden Gardens10:30
U11 (D;D1;E) SSG Cup
Swords Celtic10Clontarf FCBalheary Swords12:30
Marks Celtic01Ardmore Rovers DButler Park10:30Kelly John
Howth Celtic10Dundrum FCCeltic Park11:30
U11 SUN E1 F CUP
Newlands/Castle Pk10Lakelands FCMoyle Pk College Clondalkin13:30
Cabinteely FC10Ardmore RoversKilboggit Park10:30Brien Flann
U13 Donnelly Cup (1 & 2)
Greystones Utd20Lakelands FCWoodlands10:30Cross David
Raheny Utd20Larkview FCNo16 St Anne's Pk11:30Horgan Stephen
St John Bosco12St Paul's ArtaneBenmadigan Road11:00
St Kevin's Boys40Kilnamanagh AFCEllenfield10:30McLoughlin Niall
U13 Dublin Bus Cup (3,4, 5)
Leicester Celtic25Leixlip UtdLoreto Park10:30Giriks Arturs
St Malachys53Killegland AFCSpringdale Road11:45Quigley Dominic
U13 League Cup (13-6 & 13-7)
Trinity Donaghmede20Park CelticFr Collins Park11:30
Lakelands FC62Marks CelticBearna Park13:00Byrne Liam
U14 O'Neill's Cup (1 & 2)
Beechwood FC62Terenure Rangers 14-2Royal Hospital, Donnybrook11:30Lawless Timara
Mount Merrion52St MochtasUCD, Nova10:30Cooke Michael
Lourdes Celtic (14-1)95Knocklyon UtdSundrive Park11:45Raymond Derek
Lourdes Celtic (14-2)03Swords CelticSundrive Park10:30Raymond Derek
St Kevin's Boys23Clontarf FCEllenfield11:45McLoughlin Niall
U14 League Cup (14-3,14-4 &14-5)
Ballyoulster Utd73Cabinteely FC (14-4)Loughlinstown Road11:30Deehan Eamonn
Hartstown Huntstown48Lucan Utd (14-3)Hartstown Park11:00
Lucan Utd (14-4)51Parkvale FCAirlie Heights11:00Hilliard Lar
U15 Sun.1 League Toft Cup
Leicester Celtic30Hartstown HuntstownLoreto Park11:45Giriks Arturs
U16 Neville Cup Major
Larkview FC21Rathcoole BoysWhelan Park13:00Wells Liam
U16 Redmond Cup B + B1 + C
Leicester Celtic103St John BoscoLoreto Park13:00Giriks Arturs
Total : 215