Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Sunday 17 June 2018
12 Sun 1:
Castleknock Celtic10St Kevin's BoysPorterstown Park10:30
12 Sun 3:
Leixlip Utd10St Kevin's BoysLeixlip Collinstown10:30
12 Sun 4:
Glasnevin FC11Terenure RangersAlbert College12:30
16 Sun Maj:
Dundrum FC00Leicester CelticMeadowbrook12:30
16 Sun Premier 2:
Knocklyon Utd23St Joseph's BoysTymon Park12:30
Saturday 16 June 2018
12 Sat Maj:
Kilnamanagh AFC11St Kevin's BoysRing Road Tallaght10:30
Peamount Utd01Home FarmGreenogue11:30
12 Sat Maj 1:
St Malachys10Corduff FCColaiste Dhulaigh10:30
Shelbourne Academy10Cherry OrchardAUL Complex12:30
12 Sat A:
Peamount Utd11Dalkey UtdGreenogue10:30
Cabinteely FC10Shankill FCKilboggit Park11:30
12 Sat A1:
Jobstown Celtic01St Teresa'sJobstown Park12:00
12 Sat B:
Castleknock Celtic01St MalachysPorterstown Park11:30
12 Sat B1:
St Kevin's Boys01Pearse RangersEllenfield Park12:30
12 Sat C:
Terenure Rangers11Manortown UtdBeechfield Park10:30
Glebe North FC01Peamount UtdCraobhin Pk Balbriggan10:30
12 Sat C1:
Manortown Utd10Castleknock CelticGreentrees Park12:30
Thursday 14 June 2018
12 Sun 3:
Dundrum FC11Ardmore RoversMeadowbrook19:30
12 Sat B1:
Castleknock Celtic01St Kevin's BoysPorterstown Park19:30
12 Sat C1:
Castleknock Celtic01Dalkey UtdPorterstown Park19:30
Wednesday 13 June 2018
12 Sun 2:
Terenure Rangers01Knocklyon UtdBeechfield Park19:30
Dundrum FC01Cabinteely FCMeadowbrook19:30
12 Sun 3:
St Kevin's Boys10Templeogue UtdEllenfield Park19:30
Terenure Rangers01Castleknock CelticBeechfield Park19:30
Clontarf FC01Leixlip UtdSt. Pauls College19:30
Woodbrook Rovers10Esker CelticThe Peoples Park19:30
12 Sun 4:
Portrane Athletic10St Pauls ArtanePortrane Road19:30
Phoenix FC01Crumlin UtdScribblestown19:30
Marks Celtic10Terenure RangersButler Park19:30
12 Sun 5:
St Joseph's Boys10Palmerstown FCPearse Park19:30
Lucan United10Drumcondra FCHillcrest Estate19:30
Kinsealy United01Portmarnock AFCKettles Lane, Kinsealy19:30
12 Sat Premier:
Esker Celtic11Newbridge TownHermitage Park19:30
13 Sun 4:
Dundrum FC33Tallaght TownMeadowbrook19:00
Tuesday 12 June 2018
U11 SUN E1 F F1 CUP
St Joseph's Boys10Trinity DonaghmedePearse Park19:30
12 Sat Premier:
Stella Maris10Crumlin UtdRichmond Road19:30
Swords Celtic11St Kevin's BoysBalheary Swords19:30
Leixlip Utd10Cabinteely FCLeixlip Collinstown19:30
12 Sat Maj:
Kilnamanagh AFC01Peamount UtdRing Road Tallaght19:30
Home Farm10Palmerstown FCVEC Whitehall19:30
12 Sat Maj 1:
Arklow Town10St Joseph's BoysBridgewater Centre Park19:30
Verona FC10Castleknock CelticCoolmine Pk19:30
Castleknock Celtic11Newbridge TownPorterstown Park19:30
St Malachys10Verona FCColaiste Dhulaigh19:30
14 Sat A:
Meath Athletic34Castleknock CelticBoyne Com School Navan19:00TBA
14 Sat A1:
Mulhuddart FC51Leixlip UtdLadyswell Park19:00TBA
14 Sat B1:
Knocklyon Utd15Firhouse Carmel FCBallycullen Park19:00
Manortown Utd04Marks CelticGreentrees Park19:00
Monday 11 June 2018
13 Sat Premier:
St Kevin's Boys41Belvedere FCShanowen Road19:00TBA
Templeogue Utd14Home FarmTymon Park19:00TBA
13 Sat Maj:
Leixlip Utd21Corduff FcLeixlip Amm Centre19:00TBA
Home Farm12Shelbourne AcademyMobhi Road19:00TBA
Greystones Utd12Arklow TownWoodlands19:00TBA
Ardmore Rovers20Dalkey UtdBallywaltrim19:00TBA
St Mochtas32Cherry OrchardPorterstown Road19:00TBA
St Joseph's Boys00Lourdes CelticPearse Park19:00TBA
13 Sat Maj 1:
St Joseph's Boys32Leicester CelticPearse Park19:00TBA
Peamount Utd32Templeogue UtdGreenogue19:00TBA
Esker Celtic33Belvedere FCHermitage Park19:00TBA
Corduff Fc10Lucan UnitedCorduff Park19:00TBA
13 Sat A1:
Peamount Utd24Rathcoole BoysGreenogue19:00TBA
Palmerstown FC40Leicester CelticGlenaulin Park19:00TBA
Ardmore Rovers14Kilnamanagh AFCBallywaltrim19:00TBA
Sunday 10 June 2018
12 Sun 1:
St Kevin's Boys10Esker CelticEllenfield Park10:30
Home Farm01Castleknock CelticVEC Whitehall10:30
Leixlip Utd01Greystones UtdLeixlip Collinstown12:30
12 Sun 2:
Knocklyon Utd10Cabinteely FCBallycullen Park10:30
Dundrum FC10Firhouse Carmel FCMeadowbrook10:30
St Mochtas Fc10Greystones UtdPorterstown Park10:30
Terenure Rangers11Clontarf FCBeechfield Park11:00
Stella Maris10Lakelands FCAlbert College12:30
12 Sun 3:
Terenure Rangers01Leixlip UtdBeechfield Park10:00
Clontarf FC10Mount MerrionSt. Pauls College10:30
Castleknock Celtic01Templeogue UtdGreenhills Park10:30
St Kevin's Boys10Esker CelticEllenfield Park11:30
Dundrum FC01St John BoscoMeadowbrook11:30
12 Sun 4:
Phoenix FC01Lucan UnitedScribblestown10:30
Aungier Celtic10Greenhills Boys FCWalkinstown Park10:30
Lakelands FC10Dundrum FCSt John of God10:30
Marks Celtic01Knocklyon UtdButler Park11:30
Terenure Rangers10Glasnevin FCBeechfield Park12:00
St Pauls Artane11Crumlin UtdRibh Rd13:30
12 Sun 5:
Palmerstown FC01Lucan UnitedMill Lane10:30
Leicester Celtic10St Joseph's BoysLoreto Park10:30
Drumcondra FC10Lakelands FCClonturk Park11:30
Dundrum FC01Ardmore RoversMeadowbrook12:30
Terenure Rangers11Kinsealy UnitedBeechfield Park13:00
12 Sun 6:
Booth Road Celtic10Lakelands FCCorkagh Park10:30
Jobstown Celtic01Ardmore RoversJobstown Park11:30
Clontarf FC01Palmerstown FCSt. Pauls College11:30
Marks Celtic11Terenure RangersButler Park12:30
13 Sun 1:
St Kevin's Boys40Lakelands FCEllenfield Park10:30Shevlin John
Stella Maris02Tolka RoversRichmond Road11:00Byrne Keith H
Lucan United43Cabinteely FCDodsboro11:00Magee Jeff
13 Sun 2:
Willows FC11Crumlin UtdPoppintree Park11:00
Templeogue Utd40Clondalkin CelticTymon Park11:00
Tallaght Town33Dundrum FCCarolan Park11:00TBA
Clontarf FC37St Kevin's BoysSt Anne's Park11:00
13 Sun 3:
St Joseph's Boys14Knocklyon UtdPearse Park11:00TBA
Esker Celtic43St Kevin's BoysHermitage Park11:00TBA
Terenure Rangers22Howth CelticBushy Park11:00TBA
13 Sun 4:
Donnycarney Utd63Templeogue UtdHoly Faith School11:00
Finglas Celtic73Ardmore RoversKilshane Road11:00
Tallaght Town32Dundrum FCCarolan Park11:00
13 Sun 5:
Dundrum FC15Clontarf FCMeadowbrook10:00Wardick Andy
Lucan United33Terenure RangersDodsboro12:00Magee Jeff
Hartstown Huntstown02Ballyfermot UtdHartstown Park12:00Penny David
Saturday 9 June 2018
U11 (B & B1) Brendan Coyne Cup
Newbridge Town01Cherry OrchardStation Rd, Newbridge12:30
U12 (M & M1) Tony Ryan Cup
Home Farm01Lourdes CelticVEC Whitehall11:30
12 Sat Premier:
St Kevin's Boys11Newbridge TownShanowen Road10:30
St Joseph's Boys10Leixlip UtdPearse Park10:30
Cherry Orchard10Esker CelticLe Fanu Park11:30
Swords Celtic01Crumlin UtdBalheary Swords12:30
12 Sat Maj:
Peamount Utd11Tolka RoversGreenogue10:30
St Mochtas01Crumlin UtdPorterstown Road12:30
St Kevin's Boys01Shamrock RoversCollege of Surgeons12:30
Kilnamanagh AFC01St FrancisRing Road Tallaght12:30
12 Sat Maj 1:
Verona FC10Corduff FCCoolmine Pk10:30
St Malachys01Finglas UtdColaiste Dhulaigh11:30
Collinstown FC11Arklow TownCollinstown Park11:30
St Joseph's Boys10Cherry OrchardPearse Park12:30
Shelbourne Academy01Ballyoulster UtdAUL Complex13:30
12 Sat A:
Templeogue Utd11Cabinteely FCTymon Park10:30
Leicester Celtic10Kilnamanagh AFCLoreto Park10:30
Dalkey Utd10Phoenix FCHyde Park10:30
Shankill FC01Drogheda BoysShanganagh Park12:30
Peamount Utd01Wicklow RoversGreenogue12:30
12 Sat A1:
St Teresa's01Kilnamanagh AFCTymon Park10:00
Clontarf FC11St FrancisSt. Pauls College10:30
Ballyoulster Utd01Jobstown CelticLoughlinstown Road10:30
Ballymun Utd01Corduff FcBallymun Soc Complex10:30
St Joseph's Boys01Glebe North FCPearse Park11:30
12 Sat B:
Hartstown Huntstown01Cabinteely FCHartstown Park10:30
Templeogue Utd01Finglas UtdTymon Park11:30
Dalkey Utd01Wayside CelticHyde Park11:30
Corduff FC01Ballymun UtdCorduff Park11:30
St Malachys01Collinstown FCColaiste Dhulaigh12:30
12 Sat B1:
Booth Road Celtic11Rathcoole BoysCorkagh Park10:30
Portmarnock AFC10Ballyoulster UtdPaddy's Hill11:30
St Mochtas01Sacred HeartPorterstown Road11:30
Verona FC10Shankill FCCoolmine Pk11:30
St Maelruans01Pearse RangersBancroft Park12:00
12 Sat C:
Glebe North FC10Orchard CelticCraobhin Pk Balbriggan10:30
Peamount Utd10Hartstown HuntstownGreenogue11:30
Leicester Celtic10Cabinteely FCLoreto Park11:30
St John Bosco10Manortown UtdBrickfields Park12:30
12 Sat C1:
St Marys Boys01Manortown UtdMoreen Park10:30
Granada FC01Ardmore RoversMeadowvale10:30
Rathcoole Boys10St MochtasFrank Cox Park10:30
Portmarnock AFC10Firhouse Carmel FCPaddy's Hill11:30
Dalkey Utd01Mulhuddart FCHyde Park12:30
13 Sat Premier:
St Francis13Home FarmBaldonnel10:30McClinton Gerard
Cabinteely FC24Belvedere FCKilboggit Park10:30Colreavy Ray
13 Sat Maj:
Dalkey Utd20Lourdes CelticHyde Park11:30Kelly David
Ardmore Rovers01St MochtasBallywaltrim11:30Brien Flann
Home Farm11Leixlip UtdMobhi Road13:00Flynn John
St Joseph's Boys42Shelbourne AcademyPearse Park13:00Norton Paul
13 Sat Maj 1:
Verona FC12St Joseph's BoysCoolmine Pk11:30Mahon Alan
Drogheda Boys44Templeogue UtdMarley’s Lane11:30Local Referee
Corduff Fc04Peamount UtdCorduff Park11:30Butler Stephen
Esker Celtic30Lucan UnitedHermitage Park13:00Hayden Barry
13 Sat A:
Wicklow Rovers02Manortown UtdWhite Gates Station Road, Wicklow Town11:30Local Referee
Kinsealy United23Marks CelticKinsealy Court Est11:30TBA
13 Sat A1:
Kilnamanagh AFC33Ardmore RoversRing Road Tallaght10:30Lacey Cillian
Ballymun Utd33Knockmitten UtdBallymun Soc Complex11:30Rake David
Palmerstown FC11Mount MerrionGlenaulin Park11:30Kavanagh Andy
13 Sat B:
Esker Celtic02Knocklyon UtdHermitage Park11:30Hayden Barry
Rathcoole Boys21Ballyoulster UtdFrank Cox Park11:30O'Dowd Aaron
Park Celtic34St MochtasSt Laurance's College11:30Browne David
13 Sat B1:
Templeogue Utd45St John BoscoTymon Park10:30Byrne John
Cabinteely FC12Beech ParkKilboggit Park11:30Fallon Neil
Hartstown Huntstown41Drumcondra FCHartstown Park11:30Sutton Daragh
14 Sat Premier:
Leicester Celtic22Newbridge TownLoreto Park12:30Shevlin John
14 Sat Maj:
Drogheda Boys04St Joseph's BoysMarley’s Lane11:30Local Referee
St Kevin's Boys11Firhouse Carmel FCEllenfield Park11:30Caswell Graham
Verona FC02Home FarmCoolmine Pk12:00Mahon Alan
St Francis13Cherry OrchardBaldonnel12:00McClinton Gerard
14 Sat Maj 1:
Lucan United10Shelbourne AcademyDodsboro11:30Deehan Eamonn
Greystones Utd12Ballyfermot UtdWoodlands11:30Freeland Billy
Kilnamanagh AFC31Arklow TownRing Road Tallaght12:00Lacey Cillian
14 Sat A:
Celbridge Town51Meath AthleticSt Patrick's Park12:00Kiernan David
14 Sat A1:
Mulhuddart FC62Ardmore RoversLadyswell Park11:30
St Kevin's Boys33Tolka RoversShanowen Road11:30Butler Fintan
14 Sat B:
Ballyoulster Utd40Portmarnock AFCLoughlinstown Road11:30Penny David
Lucan United41Cabinteely FCDodsboro12:00Floody Patrick
Newbridge Town54Howth CelticStation Rd, Newbridge12:30Marsh Padraig
14 Sat B1:
Manortown Utd02St Joseph's BoysGreentrees Park11:30
Firhouse Carmel FC62Greystones UtdFirhouse CC11:30
Knocklyon Utd22Castleknock CelticDelaford Park11:30
Woodbrook Rovers15Marks CelticThe Peoples Park11:30
Friday 8 June 2018
12 Sun 2:
Knocklyon Utd10Dundrum FCBallycullen Park19:30
U12 (3 & 4) Topflight Cup
St John Bosco01Woodbrook RoversPearse Park19:30
Thursday 7 June 2018
12 Sun 4:
Terenure Rangers10St Pauls ArtaneBeechfield Park19:30
12 Sun 6:
Palmerstown FC10Marks CelticGlenaulin Park19:30
Lucan United10Lakelands FCHillcrest Estate19:30
Jobstown Celtic01Booth Road CelticJobstown Park19:30
Ardmore Rovers01Terenure RangersBallywaltrim19:30
12 Sat Maj 1:
Finglas Utd01St MalachysKildonan Road19:30
13 Sun 1:
Tolka Rovers10St Kevin's BoysJohnstown Park19:00
13 Sun 3:
St Joseph's Boys26Terenure RangersPearse Park19:15
13 Sun 4:
Ardmore Rovers22Dalkey UtdBallywaltrim19:00
13 Sun 5:
Ballyfermot Utd51Lucan UnitedThe Lawns19:00
14 Sun 3:
Wayside Celtic33Ballyfermot UtdJackson Park19:00
Wednesday 6 June 2018
12 Sun 3:
Ardmore Rovers01Woodbrook RoversBallywaltrim12:30
St Kevin's Boys01Leixlip UtdEllenfield Park19:30
Templeogue Utd01St John BoscoTymon Park19:30
12 Sun 4:
Lucan United10Park CelticHillcrest Estate19:30
Greenhills Boys FC10Phoenix FCPorterstown Road19:30
Glasnevin FC11Portrane AthleticAlbert College19:30
Dundrum FC01Knocklyon UtdMeadowbrook19:30
Aungier Celtic10Crumlin UtdWalkinstown Park19:30
Marks Celtic10Lakelands FCButler Park19:30
12 Sun 5:
St Joseph's Boys01Knocklyon UtdPearse Park19:30
Portmarnock AFC10Palmerstown FCPaddy's Hill19:30
Lakelands FC01Terenure RangersSt John of God19:30
Ardmore Rovers10Leicester CelticBallywaltrim19:30
12 Sat Premier:
Newbridge Town01Shamrock RoversStation Rd, Newbridge19:30
13 Sat Premier:
Cabinteely FC12Shamrock RoversKilboggit Park19:00
Templeogue Utd23St FrancisTymon Park19:00
St Kevin's Boys20Malahide UtdShanowen Road19:00
13 Sat Maj:
St Mochtas11Shelbourne AcademyPorterstown Road19:00
Cherry Orchard51Greystones UtdThe Lawns19:30
13 Sat Maj 1:
Templeogue Utd55Esker CelticTymon Park19:00
St Joseph's Boys11Lucan UnitedPearse Park19:00
13 Sat A:
Manortown Utd43Collinstown FCGreentrees Park19:00
13 Sat A1:
Palmerstown FC41Ballymun UtdGlenaulin Park19:00
Leixlip Utd03Kilnamanagh AFCLeixlip Amm Centre19:00
Knockmitten Utd13Peamount UtdKnockmitten Park19:00
13 Sat B:
Howth Celtic14St MochtasCeltic Park19:00
Esker Celtic22Rathcoole BoysHermitage Park19:00
13 Sat B1:
Drumcondra FC04St John BoscoAlbert College19:00
Hartstown Huntstown51Templeogue UtdHartstown Park19:00
Lucan United40Dingle UtdDodsboro19:00
Tuesday 5 June 2018
U12 Prem Tom Kavanagh Cup
St Kevin's Boys10Cherry OrchardPearse Park19:15
12 Sat Premier:
Cabinteely FC01St Joseph's BoysKilboggit Park18:30
Esker Celtic01Leixlip UtdHermitage Park19:15
Malahide Utd01Stella MarisGannon Park19:30
12 Sat Maj:
St Francis10St MochtasBaldonnel18:30
Shamrock Rovers10Home FarmRoadstone S&S Club19:30
Peamount Utd10Crumlin UtdGreenogue19:30
Lourdes Celtic01Palmerstown FCSundrive Park19:30
Tolka Rovers10St Kevin's BoysJohnstown Park19:30
12 Sat Maj 1:
Collinstown FC01Verona FCCollinstown Park19:00
Cherry Orchard10Finglas UtdLe Fanu Park19:30
Ballyoulster Utd10Collinstown FCLoughlinstown Road19:30
Corduff FC01Shelbourne AcademyCorduff Park19:30
12 Sat A1:
Wayside Celtic01St Joseph's BoysJackson Park19:30
St Francis10St Teresa'sBaldonnel19:30
Portmarnock AFC10Ballyoulster UtdPaddy's Hill19:30
Glebe North FC10Clontarf FCCraobhin Pk Balbriggan19:30
Corduff Fc10Jobstown CelticCorduff Park19:30
12 Sat B:
Cabinteely FC10Dalkey UtdKilboggit Park19:30
12 Sat B1:
Shankill FC01Pearse RangersShanganagh Park19:30
St Maelruans01Sacred HeartBancroft Park19:30
12 Sat C:
Orchard Celtic10St John BoscoCherry Orchard Pk19:30
12 Sat C1:
St Mochtas01Portmarnock AFCPorterstown Road19:30
Ardmore Rovers10St Marys BoysBallywaltrim19:30
14 Sat Premier:
Stella Maris51Ballyoulster UtdRichmond Road19:00
14 Sat Maj:
Drogheda Boys04Verona FCMarley’s Lane19:00
Home Farm10Stella MarisMobhi Road19:00
Greystones Utd03St FrancisWoodlands19:30
14 Sat Maj 1:
Lucan United15St John BoscoDodsboro19:00
Greystones Utd14Arklow TownWoodlands19:00
Ballyfermot Utd53Corduff FcThe Lawns19:00
Shelbourne Academy02Templeogue UtdAUL Complex19:00
14 Sat A:
Newbridge Town32Ballyoulster UtdStation Rd, Newbridge11:30
Total : 266